Krakchemia S.A

CACOLIN
wypełniacze na bazie CaCO3

Krakchemia S.A. jest wyłącznym dystrybutorem wypełniaczy kredowych CACOLIN oraz talkowych TALCOLIN na terenie Polski, Czech i Słowacji. Ich producentem jest francuska firma JM Polymers, jeden z wiodących producentów wypełniaczy w Europie. Swoją obecną, wysoką pozycję na rynku europejskim, zawdzięcza wysokiej jakosci wyrobom, które z powodzeniem sprawdzają się u coraz to większej liczby przetwórców tworzyw sztucznych. Zdolności produkcjne firmy to 45 000 ton rocznie. W 2011 produkcja osiągnęła poziom 35 000 ton. Ponad połowa tej ilości trafiła na eksport, w tym znaczna część do Polski.

Nasza oferta obejmuje wypełniacze kredowe i talkowe na nośnikach z następujących tworzyw: LLDPE, GPPS i PP Homo. Na zamówienie, dostępne są także wypełniacze na nośnikach HDPE oraz MDPE.

Oferowane przez nas wypełniacze zawierają od 70% do 80% kredy. Odznaczają się na tle konkurencji, bardzo dużym rozdrobnieniem ziaren (1,6 mikrona). Tak rozdrobnione ziarna, poprawiają homogenizację kredy w tworzywie i znacząco zmniejszają scieralność elementów maszyn. Kreda stosowana do produkcji wypełniaczy Cacolin poddawana jest uprzednio wielu modyfikcjom zarówno fizycznym jak i chemicznym. W ich wyniku, węglan wapnia uzyskuje charakter hydrofobowy, a wszystkie ziarna kredy powlekane zostają kwasem stearynowym. Dzięki tym zabiegom, zmniejszona została do minimum mozliwość zlepiania się kredy w większe aglomeracje cząstek. Tym samym nie występuje efekt wytrącania się węglanu wapnia na elementach maszyn

JMP2

ZOBACZ KORZYŚCI STOSOWANIA WYPEŁNIACZY CACOLIN

Cacoliny znalazły już wielu odbiorców w naszym kraju i doskonale sprawdzają sie w następujących aplikacjach: taśmy i sznurki z PP, worki z PP typu big-bag, rozdmuch folii LDPE i HDPE, wtrysk PP, rozdmuch HDPE, wytlaczanie płyt i rur z HDPE i PP, folie z PS i PP do termoformowania opakowań spożywczych. Wszystkie oferowane wypełniacze posiadają dopuszczenie do kontaktu z żywnością. 

Rodzaj wypełniacza
Karta technicza (TDS)
Karta charakterystyki (MSDS)
 CACOLIN 70
Pobierz
Pobierz
 CACOLIN 80
Pobierz
Pobierz
 CACOLIN 80V
Pobierz
Pobierz
 CACOLIN PS75
Pobierz
Pobierz

Zobacz kartę zbiorczą, aby porównać właściwości oferowanych przez nas wypełniaczy kredowych CACOLIN

 

Na życzenie klienta, mamy możliwość sprowadzenia dowolnego materiału z oferty firmy JM POLYMERS.
Pełna lista produktów dostępna na stronie internetowej producenta http://www.jmpolymers.fr.

Skontaktuj się z nami, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszej oferty.
Przejdź do działu kontakty aby skontaktować się z naszym przedstawicielem.