Krakchemia S.A

Siarczan miedzi pięciowodny techniczny min. 98 % CuSO4*5H2O  pakowany w workach 25 kg lub big bagach po 1000 kg 
POPROŚ O OFERTĘ – odczynniki@krakchemia.pl 
 
Siarczan miedzi znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu m.in.:

* antybakteryjny środek do kąpieli racic i kopyt - Posiada silne działanie grzybobójcze i bakteriobójcze, działa szybko i skutecznie (stosowany jest na gnijące strzałki w kopytach).

- jego zastosowanie przynosi bardzo dobre efekty w profilaktyce schorzeń racic i kopyt (w zależności od sugerowanego programu kąpieli stosuje się 3-10 % wodny roztwór siarczanu miedzi. ( sporządzić roztwór 3-10% tj. 0,3 - 1 kg siarczanu miedzi na 10L ciepłej wody. Tak sporządzonym roztworem polewać racice. Zabieg należy powtarzać aż do uzyskania wyraźnej poprawy stanu kopyt.

- siarczan  wsypujemy w gnijący, oczyszczony rowek przystrzałkowy, następnie za pomocą kopystki wgniatamy w rowek watę, żeby zapobiec wypadaniu lekarstwa.

- Inny sposób to zmieszanie siarczanu z tubką wazeliny (niektórzy stosują np. krem Nivea) i dokładnie mieszamy. Otrzymaną pastę wciskamy w rowki strzałki i zatykamy watą. Przed zabiegiem kopyta powinny być oczyszczone i suche.

* do dezynfekcji - posiada szerokie zastosowanie w dezynfekcji, jako środek odwaniający i grzybobójczy

- Odkażanie gnojówki – stosuje się 2.5 % roztwór w kombinacji z kwasem siarkowym w ilości 5-10 litrów obu składników na 1m3.

* do produkcji nawozów z mikroelementami

* zwalczania grzybów atakujących rośliny i drzewa owocowe, krzewy jagodowe, warzyw i roślin miejskich

* likwidacji zagrzybień pomieszczeń - 3% roztwór

* odkażania ścian i podłóg w zakładach mięsnych - 1 % roztwór - do odkażania ścian i podłóg oraz kanałów powietrzno-chłodniczych

* w galwanizeriach i farbiarniach

* przy konserwacji drewna

CAS 7758-99-8

EC (WE) 231-847-6

UN 3077

Wszystkie oferowane przez nas produkty kontrolowane są pod względem jakościowym. Do każdej partii towaru posiadamy świadectwo jakości.